WIEK: 68 lat

WYKSZTAŁCENIE: wyższe

RODZINA: mąż, dwoje dorosłych dzieci

MIEJSCE PRACY: emerytowany dyrektor Przedszkola nr 27 w Biskupicach, koordynator do spraw seniorów.

OSIĄGNIĘCIA:

  • W 2004r współtworzyłam Radę Dzielnicy Biskupice, w której pracowałam przez 4 kadencje pełniąc funkcje sekretarza, wiceprzewodniczącej i przewodniczącej.
  • Współorganizowałam dla mieszkańców Biskupic imprezy z Okazji Dnia Dziecka, Dnia Matki, Festyny Rodzinne, Jarmarki adwentowe itp.
  • Wspólnie z Fundacją Twój Everest prowadzimy zbiórkę żywności „SERCE DLA SENIORA”
  • W 2019 r. otrzymałam wyróżnienie „WOLONTARIUSZ ROKU”.
  • Współtworzyłam senioralny TEATR 60 plus.
  • Dzięki moim staraniom ponad 100 seniorów uczestniczyło w kursie komputerowym, a każdy uczestnik otrzymał tablet.

ZAINTERESOWANIA: Największą radość sprawia mi praca z ludźmi i dla ludzi, wszelkie działania na rzecz seniorów, dzieci, chorych, rodzin znajdujących się w potrzebie. Chcę jak do tej pory być blisko ludzi i ich potrzeb. Moje zainteresowania mają szeroki wachlarz, począwszy od sportu (szczególnie piłka nożna, siatkówka, teatr, muzyka, sztuka, taniec itd.). Dostrzegam u naszych seniorów różne możliwości, zdolności i predyspozycje, jak również szeroko pojęte wartości i doświadczenia, które mogą przekazać młodemu pokoleniu. Inspiruję ich do różnych działań na tym polu. Pomagam, wspieram, doradzam. Pokazuję, że wiek to tylko liczba i można wiele, jeśli się tylko chce. Stawiam na młodych, widzę w nich ogromne pokłady wiedzy, możliwości i umiejętności, podziwiam w nich otwartość i kreatywność i chętnie korzystam z ich wiedzy. Popieram wszelkie działania międzypokoleniowe, bo one łączą ludzi w różnym wieku, kruszą lody i przełamują stereotypy myślowe.

Mój program wyborczy

Chciałabym zajmować się tym, co robię, na czym się znam i co lubię. Ukończone studia, długoletnia praktyka w pracy z dziećmi, z ludźmi w różnym wieku, nabyta wiedza i doświadczenie będą mi z pewnością pomocne w każdej dziedzinie, jaką się zajmę.

Pomysł na dzielnicę

  • Stały, systematyczny kontakt z mieszkańcami, wsłuchiwanie się w ich potrzeby, problemy i w miarę możliwości szukanie ich rozwiązań.
  • Troska o seniorów, ludzi w starszym wieku, dzieci, młodzież.
  • Współpraca z placówkami oświatowymi, z kołami, klubami, stowarzyszeniami senioralnymi, uczestnictwo w ich działaniach na rzecz lokalnej społeczności.
7 IV 2024 roku proszę o Twój głos!

Prezentacja kandydatki

Prezydent Małgorzata Mańka-Szulik i inauguracja kampanii wyborczej w wyborach samorządowych 2024

Konwencja wyborcza Prezydent Zabrza Małgorzaty Mańki-Szulik 2024

Przyjazne miasto Zabrze

Małgorzata
Mańka-Szulik
moim Prezydentem!

Świat potrzebuje doświadczonych liderów. Zabrze również. Konsekwentnie rozwijamy nasze miasto. Chcemy żyć w bezpiecznym, dobrze zorganizowanym i przyjaznym Zabrzu. Dlatego tak ważne jest, żebyśmy o istotnych sprawach rozmawiali ponad podziałami. Przez wiele lat jako bezpartyjny Prezydent współpracowałam z politykami różnych partii. Pozwoliło to skutecznie pozyskiwać fundusze dla mieszkańców. Możemy być dumni z tego jak zmienia się Zabrze. Warto kontynuować obraną drogę. Chcę wspólnie z Wami nadal pracować dla naszego miasta.

7 kwietnia proszę o Twój głos!