wiek: 58 lat

wykształcenie: wyższe, doktor nauk medycznych, MBA Exec.

rodzina: żona i trzy córki

miejsce pracy: zarządzam Szpitalem Miejskim w Zabrzu Biskupicach; jestem kierownikiem Oddziału Klinicznego Położnictwa i Ginekologii Śląskiego Uniwersytetu Medycznego; jestem wykładowcą studiów MBA na Akademii Śląskiej; jestem prezesem Związku Pracodawców Ochrony Zdrowia Województwa Śląskiego – Porozumienie Zielonogórskie.

dodatkowe kursy i funkcje: jestem lekarzem, położnikiem i ginekologiem; doprowadziłem do powstania Śląskiego Centrum Leczenia Endometrioz – do tej pory pomogłem ponad trzem tysiącom pacjentek chorych na endometriozę.

osiągnięcia: przy wsparciu władz miasta doprowadziłem do budowy i otwarcia Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka w Zabrzu – jednego z najlepszych ośrodków tego typu w Polsce. Brałem czynny udział w zespole prof. Zbigniewa Religi, w tworzeniu ustawy o ratownictwie medycznym.

zainteresowania: posiadając wykształcenie muzyczne jestem miłośnikiem muzyki, ale też pasjonatem latania oraz poznawaniach ciekawych miejsc i wyjątkowych ludzi.

Mój program wyborczy

Jestem głęboko przekonany, że najważniejszymi wartościami dla każdego człowieka są: zdrowie, bezpieczeństwo, sport i edukacja – dlatego też mój program zbudowany jest na tych czterech filarach.

Zdrowie:

  • doprowadzenie do pełnej refundacji procedur in vitro dla mieszkanek Zabrza ze środków budżetu Miasta.

Bezpieczeństwo:

  • rozwój polityki senioralnej - działania wspierające osoby starsze w obszarze profilaktyki i opieki zdrowotnej.

Edukacja:

  • wsparcie dla nauczycieli oraz dalsza modernizacja infrastruktury szkolnej.

Sport:

  • promowanie zdrowego trybu życia poprzez rozbudową infrastruktury sportowej,
  • wspieranie organizacji tworzących ośrodki sportowe na terenie Zabrza.

Pomysł na dzielnicę

  • poprawa infrastruktury drogowej – zarówno tej już istniejącej, jak i tworzenie nowej (konieczność wybudowania nowych dróg m.in. na osiedlu Słoneczna Dolina, wybudowanie nowych dróg rowerowych, jak i połączenie ich z już istniejącymi),
  • utworzenie dla seniorów naszej dzielnicy „Dziennego Domu Opieki Medycznej”, gdzie pod fachową kontrolą medyczną będą mogli przebywać w godzinach 7.00-18.00,
  • poprawa infrastruktury przeznaczonej dla naszych pociech poprzez rewitalizację już istniejących, jak i budowę nowych, np. wodnych placów zabaw.
7 IV 2024 roku proszę o Twój głos!

Prezydent Małgorzata Mańka-Szulik i inauguracja kampanii wyborczej w wyborach samorządowych 2024

Konwencja wyborcza Prezydent Zabrza Małgorzaty Mańki-Szulik 2024

Przyjazne miasto Zabrze

Małgorzata
Mańka-Szulik
moim Prezydentem!

Świat potrzebuje doświadczonych liderów. Zabrze również. Konsekwentnie rozwijamy nasze miasto. Chcemy żyć w bezpiecznym, dobrze zorganizowanym i przyjaznym Zabrzu. Dlatego tak ważne jest, żebyśmy o istotnych sprawach rozmawiali ponad podziałami. Przez wiele lat jako bezpartyjny Prezydent współpracowałam z politykami różnych partii. Pozwoliło to skutecznie pozyskiwać fundusze dla mieszkańców. Możemy być dumni z tego jak zmienia się Zabrze. Warto kontynuować obraną drogę. Chcę wspólnie z Wami nadal pracować dla naszego miasta.

7 kwietnia proszę o Twój głos!