wiek: 39 lat

wykształcenie: średnie

rodzina: żona i dwie córki

miejsce pracy: ZBM-TBS Sp. z o.o. i własna firma IBU Control 

dodatkowe kursy i funkcje: specjalista do spraw techniczno-administracyjnych w ZBM-TBS Sp z o.o.; uprawnienia SEP (gazowe,elektryczne i sanitarne); wykonywanie przeglądów gazowych w Zabrzu i na całym Śląsku; działanie w fundacji non profit Kali się Bajtlom wspierającej dzieci ze Śląska.

osiągnięcia: Moje córki, moja żona, My jako rodzice - to największy sukces w moim życiu; od dziecka piłka nożna - wychowanek Sparty Zabrze, Kolarstwo - sport ukształtował mój charakter, światopogląd oraz wartości jakimi się kieruję w zyciu; praca w ZBM-TBS, dzięki której dobrze poznałem Zabrze, jego wyzwania i problemy; moja firma, która dzięki mojej pracy i zaangażowaniu prosperuje do dnia dzisiejszego i budzi zaufanie mieszkańców miast naszego regionu.

zainteresowania: spędzanie czasu z kochającą i wspierającą mnie rodziną, szachy, piłka nożna, kolarstwo, karawaning, rolki, narty, łyżwy, basen.

Mój program wyborczy

Mój program wyborczy skupia się na dwóch kluczowych filarach: rozwoju dzielnic i wsparciu mieszkańców w rozwiązywaniu ich problemów.

 • Chcę zaangażować się w inicjatywy, których celem będą inwestycje w infrastrukturę, w tym m.in. w modernizacją chodników, dróg, oświetlenia; budowę nowych placów zabaw i terenów rekreacyjnych.
 • Chcę inicjować realizację zadań, które będą miały na uwadze poprawę jakości życia seniorów oraz osób z niepełnosprawnościami.
 • Chcę wspierać organizowanie lokalnych wydarzeń kulturalnych i tworzenie przestrzeni do integracji mieszkańców. 

Pomysł na dzielnicę

Cele, które chciałbym zrealizować: 

 • oznakowanie świetlne pasów w miejscach newralgicznych oraz ich odmalowanie (ul.Tarnopolska, Pl. Kroczka, aleja Szczęście Ludwika, ul. Krakowska, ul. Jordana, ul. Kopalniana),
 • naprawa dróg w dzielnicach, a także uregulowanie prawne dróg dojazdowych do posesji,
 • naprawa kanalizacji (ul. Tarnopolska i ul. Kopalniana),
 • stworzenie Strefy Rekreacji dla Mieszkańców na świeżym powietrzu (temat do konsultacji społecznych),
 • kosze na śmieci i psie „niespodzianki” - w każdej dzielnicy,
 • organizacja inicjatyw dotycząca bezpieczeństwa dla wspólnego dobra mieszkańców („Pierwsza Pomoc”, „Bezpieczny Powrót” ze szkoły do domu, „Stop dla Czadu”),
 • propagowanie wprowadzenia w szkołach powszechnych zajęć z gimnastyki korekcyjnej,
 • będę otwarty na dialog społeczny prowadzący do lepszej, wspólnej przyszłości.
7 IV 2024 roku proszę o Twój głos!

Prezentacja kandydata

Prezydent Małgorzata Mańka-Szulik i inauguracja kampanii wyborczej w wyborach samorządowych 2024

Konwencja wyborcza Prezydent Zabrza Małgorzaty Mańki-Szulik 2024

Przyjazne miasto Zabrze

Małgorzata
Mańka-Szulik
moim Prezydentem!

Świat potrzebuje doświadczonych liderów. Zabrze również. Konsekwentnie rozwijamy nasze miasto. Chcemy żyć w bezpiecznym, dobrze zorganizowanym i przyjaznym Zabrzu. Dlatego tak ważne jest, żebyśmy o istotnych sprawach rozmawiali ponad podziałami. Przez wiele lat jako bezpartyjny Prezydent współpracowałam z politykami różnych partii. Pozwoliło to skutecznie pozyskiwać fundusze dla mieszkańców. Możemy być dumni z tego jak zmienia się Zabrze. Warto kontynuować obraną drogę. Chcę wspólnie z Wami nadal pracować dla naszego miasta.

7 kwietnia proszę o Twój głos!