WIEK: 65 lat

WYKSZTAŁCENIE: średnie

RODZINA: żona, troje dzieci

MIEJSCE PRACY: emeryt

DODATKOWE KURSY I FUNKCJE: wiceprzewodniczący Rady Miasta Zabrze; od ponad 20 lat członek Rady Dzielnicy Pawłów.

OSIĄGNIĘCIA: za mój największy życiowy sukces uważam moją rodzinę, żonę Gabrysię, z którą od 41 lat kroczymy przez życie. Razem wychowaliśmy troje dzieci, które założyły już swoje rodziny. Moją ogromną radością są wnuki. Obecnie jestem dziadkiem siedmiu wnuczek i trzech wnuków. Osiągnięciem, którym mogę się pochwalić jest zdobycie zaufania mieszkańców Zabrza. Dzięki ich głosom od ponad siedemnastu lat jako radny mogę decydować o rozwoju naszego miasta oraz o losie jego mieszkańców. Od 2014 r. pełnię obowiązki wiceprzewodniczącego Rady Miasta Zabrze.

ZAINTERESOWANIA: Od najmłodszych lat moją pasją jest sport. Jako młodzieniec byłem piłkarzem trampkarzy i juniorów. Dzisiaj jestem zapalonym kibicem Górnika Zabrze. Z takim samym zapałem kibicuję również piłkarzom ręcznym reprezentującym nasze miasto. Jestem także sympatykiem zawodów gimnastycznych odbywających się w zabrzańskim obiekcie. Latem odkrywanie nowych i ciekawych miejsc na mapie Polski | Europy to moje kolejne zainteresowanie. Natomiast zimowy wypoczynek spędzam aktywnie na stoku narciarskim. Od zawsze staram się bezinteresownie pomagać ludziom i być otwartym na ich potrzeby.

Mój program wyborczy

Gdy po raz kolejny wyborcy oddadzą na mnie swój głos i otrzymam mandat radnego, nadal będę kontynuował, najlepiej jak potrafię, pracę na rzecz naszego miasta i jego mieszkańców. Na pierwszym miejscu będę stawiać zabrzańskie rodziny.

Tak jak w poprzednich latach mam również zamiar dalej kontynuować swoją pracę w Radzie Społecznej Ośrodka Profilaktyki i Leczenia Uzależnień oraz w Powiatowej Radzie Rynku Pracy w Zabrzu.

Pomysł na dzielnicę

  • Od wielu lat dostrzegam potrzebę wybudowania nowego przedszkola w naszej dzielnicy Pawłowie. Mamy już gotowy projekt z pozwoleniem na budowę. Jako Radny Miasta Zabrze w dalszym ciągu będę zabiegać o jak najszybsze rozpoczęcie budowy przedszkola wraz z całą infrastrukturą.
  • Zależy mi również na bezpieczeństwie mieszkańców, dlatego będę wnioskować o przebudowę skrzyżowania ulic: Mendego, Sikorskiego, Pszczyńska oraz o budowę sygnalizacji świetlnej przy Dzielnicowym Ośrodku Kultury w Pawłowie.
  • W obecnej kadencji w Pawłowie udało się zrealizować wiele projektów z budową dróg. Widzę potrzebę utwardzenia kolejnych nawierzchni, stworzenia ścieżek rowerowych, o co jako radny będę zabiegać.
  • Mogę zapewnić o swojej dalszej pracy w Radzie Dzielnicy i godnie reprezentować mieszkańców Pawłowa w Radzie Miasta.
  • Będę zabiegał o jak najlepszą współpracę lokalnych instytucji: Dzielnicowego Ośrodka Kultury, Szkoły Podstawowej oraz Parafii.
7 IV 2024 roku proszę o Twój głos!

Prezentacja kandydata

Prezydent Małgorzata Mańka-Szulik i inauguracja kampanii wyborczej w wyborach samorządowych 2024

Konwencja wyborcza Prezydent Zabrza Małgorzaty Mańki-Szulik 2024

Przyjazne miasto Zabrze

Małgorzata
Mańka-Szulik
moim Prezydentem!

Świat potrzebuje doświadczonych liderów. Zabrze również. Konsekwentnie rozwijamy nasze miasto. Chcemy żyć w bezpiecznym, dobrze zorganizowanym i przyjaznym Zabrzu. Dlatego tak ważne jest, żebyśmy o istotnych sprawach rozmawiali ponad podziałami. Przez wiele lat jako bezpartyjny Prezydent współpracowałam z politykami różnych partii. Pozwoliło to skutecznie pozyskiwać fundusze dla mieszkańców. Możemy być dumni z tego jak zmienia się Zabrze. Warto kontynuować obraną drogę. Chcę wspólnie z Wami nadal pracować dla naszego miasta.

7 kwietnia proszę o Twój głos!