wiek: 55 lat

wykształcenie: wyższe

rodzina: żona i córka

miejsce pracy: Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu.

dodatkowe kursy: Płetwonurek; archeolog podwodny; społeczny opiekun zabytków; członek Wojewódzkiej Rady d/s Ochrony Zabytków; Lider Dialogu Polsko-Żydowskiego; opowiadacz historii.

osiągnięcia: Złota Odznaka za Ochronę Zabytków nadana przez Ministra Kultury i Dziedzictwa RP, Honorowy Dyplom za ratowanie Dziedzictwa żydowskiego w Polsce przyznany przez Państwo Izrael, autor pierwszego książkowego przewodnika po Zabrzu, książki o kopalni Guido, posiadacz nagrody „Magellana” na najlepszą publikację turystyczną, nominowany do nagrody Cegły Janoscha, posiadacz tytułu Spolegliwy Przyjaciel Rzemiosła, laureat nagrody Prezydenta Miasta Zabrze w dziedzinie kultury. Autor cyklu filmów realizowanych przez TV Zabrze pt. „Spacer po Zabrzu”, „Zabrzański Baedeker”, czy cyklu artykułów pt. Cenne Bezcenne w tygodniku Głos Zabrza i Rudy Śląskiej. Współzałożyciel pierwszego w Polsce Muzeum Komputerów i Informatyki.
zainteresowania: Muzyka barokowa, fotografia oraz piesze wędrówki dla odkrywania świata tego dużego i tego małego.

Mój program wyborczy

  • Kontynuowanie działań na rzecz promocji kultury w jej szerokim spektrum: od muzeum, biblioteki, teatru, ochrony dziedzictwa kulturowego zaczynając, na działaniach oddolnych, dzielnicowych, osiedlowych czy eventach kończąc.
  • Podejmowanie inicjatyw zmierzających do dalszego harmonijnego rozwoju miasta na wielu płaszczyznach, w tym w dziedzinie nauki, gospodarki, komunikacji, kultury czy też sportu.
  • Inicjowanie rozwiązań mających na celu rewitalizację ważnych dla miasta i jego mieszkańców budynków i przestrzeni.

Pomysł na dzielnicę

Prosto, Równo, Jasno, Czysto, Bezpiecznie i Zielono: 

  • prosto czyli zadbanie o równe, bezpieczne chodniki i ciągi pieszych,
  • jasno czyli zadbanie o oświetlenie przejść i ulic,
  • bezpiecznie w poruszaniu się ze świadomością, że są odpowiednie służby i znany dzielnicowy, który porządku i prawa pilnuje,
  • zielono czyli zadbane skwery, parki, brak dzikich wysypisk, miejsce do zabawy dla czworonogów.
7 IV 2024 roku proszę o Twój głos!

Prezentacja kandydata

Prezydent Małgorzata Mańka-Szulik i inauguracja kampanii wyborczej w wyborach samorządowych 2024

Konwencja wyborcza Prezydent Zabrza Małgorzaty Mańki-Szulik 2024

Przyjazne miasto Zabrze

Małgorzata
Mańka-Szulik
moim Prezydentem!

Świat potrzebuje doświadczonych liderów. Zabrze również. Konsekwentnie rozwijamy nasze miasto. Chcemy żyć w bezpiecznym, dobrze zorganizowanym i przyjaznym Zabrzu. Dlatego tak ważne jest, żebyśmy o istotnych sprawach rozmawiali ponad podziałami. Przez wiele lat jako bezpartyjny Prezydent współpracowałam z politykami różnych partii. Pozwoliło to skutecznie pozyskiwać fundusze dla mieszkańców. Możemy być dumni z tego jak zmienia się Zabrze. Warto kontynuować obraną drogę. Chcę wspólnie z Wami nadal pracować dla naszego miasta.

7 kwietnia proszę o Twój głos!