WIEK: 50 lat

WYKSZTAŁCENIE: wyższe

RODZINA: żona, dwoje dzieci

MIEJSCE PRACY: Ośrodek Szkolenia Zawodowego OMEGA

DODATKOWE KURSY I FUNKCJE: od 24 lat Prezes Ośrodka Szkolenia Zawodowego OMEGA; Prezes Śląskiego Stowarzyszenia Energetyków Polskich, współwłaściciel firmy Omega Klima Term, Przewodniczący komisji egzaminacyjnych SEP oraz F-gazów.

ZAINTERESOWANIA/ OSIĄGNIĘCIA: członek Rady Gospodarczej Miasta Zabrze, projektant systemu ogrzewania i chłodzenia oraz ich automatyzacji w budynkach, domach i przemyśle co przyczyniało się do zmniejszenia kosztów energetycznych o 50%.

HOBBY: narty, snowboard, żeglarstwo, wspinaczka, rowery, jazda konna, nurkowanie, podróże i wyprawy.

Mój program wyborczy

  • Podejmowanie inicjatyw mających na celu przekształcenia energetyczne w zakresie ogrzewania, ograniczania zużycia energii elektrycznej, kompensacja mocy biernej (która będzie bardzo dużym kosztem już w 2024r dla domów naszych mieszkańców) i analiza energetyczna budynków i sieci ciepłowniczych.
  • Zdecydowana poprawa jakości naszych dróg (przebudowa ul. De Gaullea, i przedłużenie ul. Piłsudskiego do M1) oraz rozbudowa systemu komunikacyjnego z naszego miasta ułatwiających podróże.
  • Poszerzenie dostępu do sieci WiFi na każdym przystanku oraz w parkach.
  • Podejmowanie działań zmierzających do kompleksowego odnowienia i modernizacji starych kamienic z uwzględnieniem dostosowania ich do wymagań energetycznych niezbędnych do stworzenia bilansu cieplnego i oszczędność ciepła i energii z środków KPO pozyskanych z Unii Europejskiej.
  • Inicjowanie rozwiązań wspierających mieszkańców chcących prowadzić w Zabrzu działalność restauracyjną, puby i dyskoteki.
  • Promowanie aktywnego spędzania czasu - ścieżki rowerowe szczególnie możliwość dojazdu do lasów, kąpielisk i połączenie jej z pozostałymi ścieżka rowerowymi, kluby i dyskoteki.

Pomysł na dzielnicę

  • Odnowienie i modernizacja starych obiektów celem zapewnienia im właściwej gospodarki energetycznej za pieniądze UE z projektów unijnych i rządowych.
  • Branie udziału w przemianach energetycznych i wykorzystaniu OZE (pompy ciepła – klimatyzacja - panele fotowoltaiczne - magazyny energii) dla budynków i przedsiębiorstw.
  • Skuteczna kontrola czystości urządzeń energetycznych a szczególnie u wytwórców SMOGU !!!
  • Umożliwienie stworzenia ze starych budynków/obiektów klubów i dyskotek co pozwoli naszej młodzieży pozostać i bawić się w Zabrzu jednocześnie nie zakłócając ciszy mieszkańców.
7 IV 2024 roku proszę o Twój głos!

Prezentacja kandydata

Prezydent Małgorzata Mańka-Szulik i inauguracja kampanii wyborczej w wyborach samorządowych 2024

Konwencja wyborcza Prezydent Zabrza Małgorzaty Mańki-Szulik 2024

Przyjazne miasto Zabrze

Małgorzata
Mańka-Szulik
moim Prezydentem!

Świat potrzebuje doświadczonych liderów. Zabrze również. Konsekwentnie rozwijamy nasze miasto. Chcemy żyć w bezpiecznym, dobrze zorganizowanym i przyjaznym Zabrzu. Dlatego tak ważne jest, żebyśmy o istotnych sprawach rozmawiali ponad podziałami. Przez wiele lat jako bezpartyjny Prezydent współpracowałam z politykami różnych partii. Pozwoliło to skutecznie pozyskiwać fundusze dla mieszkańców. Możemy być dumni z tego jak zmienia się Zabrze. Warto kontynuować obraną drogę. Chcę wspólnie z Wami nadal pracować dla naszego miasta.

7 kwietnia proszę o Twój głos!