WIEK: 51 lat

WYKSZTAŁCENIE: wyższe

RODZINA: rodzice, brat i pies

MIEJSCE PRACY: Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 5 w Zabrzu, Górnik Zabrze.

DODATKOWE KURSY I FUNKCJE: Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach; 35-krotna reprezentantka Polski w piłce nożnej kobiet; trener UEFA A; trener i prezes Kobiecego Klubu Sportowego Górnik Zabrze; trener kadr dziewcząt U-10, U-12 podokręgu Zabrze; w latach 2016-20 przewodnicząca Wydziału Piłki Kobiecej Śląskiego Związku Piłki Nożnej. 

OSIĄGNIĘCIA: rozwój kobiecej piłki w Zabrzu – tworzenie struktur dających możliwość rozwoju młodych talentów, w tym klas sportowych o profilu piłka nożna dziewcząt. W ramach integracji z rodzicami organizuję sportowe pikniki rodzinne, których główną atrakcją jest rywalizacja rodziców i uczniów w meczach przyjaźni. Współpracuję z ŚCCS i biorę udział w akcjach charytatywnych. Dzięki swojej pasji wspieram, wychowuję i aktywizuję zabrzańską młodzież. Miłość do czworonożnych przyjaciół zmotywowała mnie do stworzenia miejsca zabaw dla psów.

TROCHĘ O MNIE: Wielką radość sprawia mi praca manualna -warsztaty ceramiczne, rękodzieło, kompozycje florystyczne. Piłka nożna oraz wszelaki sport jest sporą częścią mojego życia. Spacery z ukochanym psem, morsowanie, kontakt z natura jak i spotkania z przyjaciółmi to dla mnie sposób na regenerację. Praca jest również moją pasją, dzięki której wspieram, wychowuję, aktywizuję dzieci i młodzież. To ona pozwala mi zachować w sobie wewnętrzną młodość. Zdecydowałam o Kandydaturze do Rady Miasta, by zarażać energia, sumiennością i optymizmem kolejnych Zabrzan.

Mój program wyborczy

Sport

  • Propagowanie zdrowego stylu życia, zachęcanie do aktywnego spędzania wolnego czasu m.in. w ramach pikników sportowych i kampanii edukacyjnych.
  • Tworzenie nowych i modernizacja istniejących terenów rekreacyjnych i sportowych w mieście.
  • Współpraca ze szkołami i placówkami oświatowymi.

Kultura

  • Warsztaty manualne, rękodzieło skierowane w kierunku najmłodszego pokolenia, kompozycje florystyczne dla seniorów.

Integracja międzypokoleniowa

  • Aktywizacja seniorów.
  • Współpraca z lokalną społecznością.

Pomysł na dzielnicę

  • Nowy plac zabaw przy Parku Braci Górniczej.
  • Modernizacja boiska szkolnego przy ZSO nr 5 w Zabrzu.
  • Wybiegi dla czworonożnych przyjaciół na terenie naszej dzielnicy.
7 IV 2024 roku proszę o Twój głos!

Prezentacja kandydatki

Prezydent Małgorzata Mańka-Szulik i inauguracja kampanii wyborczej w wyborach samorządowych 2024

Konwencja wyborcza Prezydent Zabrza Małgorzaty Mańki-Szulik 2024

Przyjazne miasto Zabrze

Małgorzata
Mańka-Szulik
moim Prezydentem!

Świat potrzebuje doświadczonych liderów. Zabrze również. Konsekwentnie rozwijamy nasze miasto. Chcemy żyć w bezpiecznym, dobrze zorganizowanym i przyjaznym Zabrzu. Dlatego tak ważne jest, żebyśmy o istotnych sprawach rozmawiali ponad podziałami. Przez wiele lat jako bezpartyjny Prezydent współpracowałam z politykami różnych partii. Pozwoliło to skutecznie pozyskiwać fundusze dla mieszkańców. Możemy być dumni z tego jak zmienia się Zabrze. Warto kontynuować obraną drogę. Chcę wspólnie z Wami nadal pracować dla naszego miasta.

7 kwietnia proszę o Twój głos!