WIEK: 33 lat

WYKSZTAŁCENIE: wyższe inżynierskie

STAN CYWILNY: kawaler

PRACA: mistrz produkcji

DODATKOWE KURSY I FUNKCJE: ukończyłem Wydział Organizacji i Zarządzania Politechniki Śląskiej. Od pięciu lat pracuję na stanowiskach kierowniczych w przemyśle.

ZAINTERESOWANIA: wolny czas spędzam grając w piłkę nożną, a także biegając lub spacerując w lesie. Uwielbiam długie, piesze wycieczki. Świetnie bawię się w kuchni, eksperymentując z nowymi przepisami. Zimowe wieczory najczęściej mijają mi przy dobrej książce. Moi znajomi śmieją się, że nigdy nie odmawiam partii szachów.

Po pracy realizuję się w stowarzyszeniu „Zabrze dla każdego”, którego jestem prezesem. Razem z przyjaciółmi od siedmiu lat podejmujemy pozytywne inicjatywy, mające na celu poprawę jakości życia w naszym mieście. W 2018 roku wnioskowaliśmy o budowę nowego schroniska dla zwierząt w Zabrzu, naszą petycję podpisało ponad tysiąc osób. W zeszłym roku miejska inwestycja została zakończona, a nowy obiekt już służy milusińskim. Blisko dekadę temu założyłem na Facebooku grupę dyskusyjną „Zabrze dla każdego”, największe w mieście forum wymiany informacji między mieszkańcami. Członkami grupy jest już ponad 62 tys. osób, dzięki czemu spotykając się w sieci, możemy coraz lepiej poznawać nasze miasto oraz siebie wzajemnie. Działam także na polu sportowym. W 2011 r. zainicjowałem w Zabrzu amatorskie rogrywki piłkarskie „Playarena”, gdzie pełnię funkcję koordynatora miasta. Najlepsze drużyny z zabrzańskich Orlików co roku reprezentują Zabrze na Mistrzostwach Polski Playarena w Warszawie. W zabrzańskich drużynach zrzeszonych jest ponad 400 zawodników. W latach 2020-2021 pełniłem funkcję radnego Rady Dzielnicy Centrum Południe.

Mój program wyborczy

  • Kadencja radnego to czas wytężonej pracy, największego zaangażowania w sprawy gminy. Zawsze stawiam na kontakt z mieszkańcami, angażując się na wielu forach oraz odpowiadając na pytania czy wątpliwości. Znam problemy i bolączki, z którymi codziennie muszą mierzyć się mieszkańcy. Dostrzegam też ogromne atuty, które stanowią o wyjątkowości naszego miasta w Polsce i Europie.
  • Jako radny dołożę wszelkich starań, żeby Zabrze było miastem bezpiecznym, czystym i przyjaznym.

Pomysł na dzielnicę

  • Całe swoje życie mieszkam w centrum Zabrza. Chodzimy po tych samych chodnikach, jeździmy po tych samych drogach, robimy zakupy w tym samym sklepie. Nasza dzielnica zasługuje, żeby tętnić życiem. To tu przecież znajdują się między innymi stadion Górnika Zabrze, Miejski Ogród Botaniczny, Dom Muzyki i Tańca, kompleks Politechniki Śląskiej czy zabytkowa Wieża Ciśnień.
  • Największym wyzwaniem, jakie przed sobą stawiam, będzie doprowadzenie do remontu nawierzchni ulicy de Gaulle’a.
7 IV 2024 roku proszę o Twój głos!

Prezentacja kandydata

Prezydent Małgorzata Mańka-Szulik i inauguracja kampanii wyborczej w wyborach samorządowych 2024

Konwencja wyborcza Prezydent Zabrza Małgorzaty Mańki-Szulik 2024

Przyjazne miasto Zabrze

Małgorzata
Mańka-Szulik
moim Prezydentem!

Świat potrzebuje doświadczonych liderów. Zabrze również. Konsekwentnie rozwijamy nasze miasto. Chcemy żyć w bezpiecznym, dobrze zorganizowanym i przyjaznym Zabrzu. Dlatego tak ważne jest, żebyśmy o istotnych sprawach rozmawiali ponad podziałami. Przez wiele lat jako bezpartyjny Prezydent współpracowałam z politykami różnych partii. Pozwoliło to skutecznie pozyskiwać fundusze dla mieszkańców. Możemy być dumni z tego jak zmienia się Zabrze. Warto kontynuować obraną drogę. Chcę wspólnie z Wami nadal pracować dla naszego miasta.

7 kwietnia proszę o Twój głos!